Кіпр

Кіпр 2017-01-15T13:54:13+00:00

Відпочинок на Кіпрі

Тури на Кіпр обирають шукачі якості та яскравого відпочинку з усіх куточків планети.

Кіпр – це не тільки ледачий пляжний курорт. Цей острів багатошаровий, як і його історія, з глибокою віковою культурою, неповторними звичаями та краєвидами, населений теплими та гостинними людьми.

Мешканці Кіпру це грецькі і турецькі суспільства, напрочуд різні і контрастні, які водночас переплітаються між собою. Існує щось виразно привабливе в зануренні  у ці дві дуже різні культури. Навіть якщо у вас є тільки час, щоб відвідати відповідні столиці, Нікосію або Північну Нікосію (Лефкоша), а потім завершити свій досвід дегустацією місцевої кухні, відвідуванням музеїв і магазинів для покупки сувенірів, щоб справити враження, повернувшись додому.

Слід минулого

Історія бурхливого минулого Кіпру говорить через свої історичні місця, римські руїни, багатогранні музеї і запорошені міські вулиці. Це відчуття живої історії виділяється найбільш яскраво в Пафосі, в надзвичайних археологічних пам’ятках, таких як Гробниця королів, яка розкинувся як древній парк поруч з туристичним курортом. Порившись в минулому острова, натрапляєш на захоплюючі реліквії, в тому числі оселі неоліту та бронзового століття, фінікійські гробниці, вишукані римські мозаїки, на вулицях погляд прикипає до венеціанських стін, візантійських замків і церков, римських монастирів та ісламських мечетей.

Кухня Кіпру

Мезі – чудовий спосіб ознайомитися з місцевою кухнею, дратуючи смакові рецептори святковими стравами, починаючи з кремового хумусу  до пряної смаженої ковбаси. Під сильним впливом турецької, грецької та близькосхідної кухні, кіпрська їжа включає в себе деякі кулінарні зірки, унікальні для острова, в тому числі haloumi (helimi турецькою мовою), а також свої власні шашлики лізі. Десерти тут просто чарівні, ароматизовані, з мигдалем, рожевоюї водою і фісташками, починаючи від кремових пудингів до прославленої пахлави.

 Чудові краєвиди Кіпру

Пейзаж і в цілому м’який клімат означає, що це саме те місце, де ви повинні бути. По-перше, тут є різні пляжі,- від диких і вітряних до гарно упакованих сімейних. Всі мислимі водні види спорту також на порядку денному, – від підводного плавання в безодню до драйву на поверхні із кайтсерфінгом або дошкою для віндсерфінгу. Та якщо ви втомилися від галасу і суєти, тікайте в соснові гори, широкі долини і щільно посаджені виноградники, що пропонують походи, їзду на велосипеді, дегустації вин і навіть лижі зимою.

Відвідини гірських сіл є чудовою нагодою помилуватись кам’яною оболонкою візантійської церкви із середньовічними іконами і заворожуючими фризами.

Рейси на Кіпр

З Києва до Ларнаки можна долетіти регулярними рейсами компаній «МАУ» та «Візз Ейр Україна», Aegan Airlines. Час в дорозі – близько трьох годин.

Віза на Кіпр

Туристичну візу на 90 днів отримують за допомогою послуги “про-візи” через електронну анкету, розміщену на сайті посольства. Заява заповнюється від одного місяця до рейсу. Відповідь надходить за одну годину, максимально – протягом однієї доби.

Дана заявка створена для громадян України, які прибувають на Кіпр прямо з України.

У всіх інших випадках треба подавати необхідні документи в Консульський відділ посольства.

Документи: анкета; 2 фото; закордонний паспорт, з терміном дії не менше 6-ти місяців після повернення; копія внутрішнього паспорта; копія свідоцтва про шлюб; довідка з місця роботи на фірмовому бланку з зазначенням, з якого числа і яку посаду займає турист, його середнього місячного окладу і гарантія збереження робочого місця після відпустки, приватним підприємцям – нотаріально завірена копія свідоцтва ФОП, виписка з податкової про доходи за півроку чи виписка з банку про стан рахунку, пенсіонерам – копія пенсійного посвідчення; підтвердження броні на готель та квитки; страховка.

Час відкриття візи – 5 робочих днів.

Необхідні телефони

Посольство України на Кіпрі в Нікосії: 357 (22) 46-43-80

199 Пожежна охорона

199 Поліція

Швидка допомога 199

Служба порятунку 112