Польща

Польща 2017-01-15T14:06:09+00:00

Відпочинок в Польщі

Відпочинок у Польщі сповнений мандрівок розкішною природою та великою історією – від перших європейських королів до другої світової. Тури в цю країну цікавлять шанувальників замків, церков, свіжого повітря, водних розваг та смачної їжі.

Розкішні середньовічні гарячі точки, такі як Краків і Гданськ змагаються за вашу увагу з енергійною Варшавою.  За межами міст ліси, річки, озера і пагорби ваблять до веселих прогулянок свіжим повітрям.

 Замки Польщі

Колишня королівська столиця Краків є живою лабораторією архітектури протягом століть.  Тут майже повністю збереглися готичні центри, і Краків ​​з гордістю носить титул міста епохи Відродження, бароко і модерну, рекордсмена смаків, що розвинулися протягом століть.  Казкові середньовічні замки і руїни розкидані по всій країні, а ще фантастичні червоно-цегляні фортеці хрестоносців гордо стоять на півночі уздовж Вісли.  Прості, але точно оброблені дерев’яні церкви ховаються серед Карпатських гір.

 Тисяча років

Коріння Польщі тягнеться з першого тисячоліття. Це тисяча років королів і замків,- нескінченний матеріал для досліджень.  Любителям історії Другої світової також є на що подивитись.  Трагічно, що Польща опинилася в середині цієї епічної боротьби. Тут усюди пам’ятники і музеї, присвячені важким битвам  і виживанню Польщі. Зачіпають за живе меморіали Голокосту, де синагоги в даний час точно відновлені, і колишні єврейські центри, такі як Лодзі і Любліна мають етнографічні маршрути, так що ви можете простежити цю історію в своєму власному темпі.

 Кухня Польщі

Якщо ви небайдужі до гарної домашньої кухні, як у вашої бабусі, тоді ви прийшли в потрібне місце.  Польські продукти харчування готуються на місцевих продуктах: свинина, капуста, гриби, буряк і цибуля. Мистецтво готування відточене до досконалості.  Місцеві страви, такі як качка, гусак і форель – відомі далеко за межами Польщі.  Що стосується солодощів, то важко уявити більшу різноманітність. Тут і крем торти, і яблучний штрудель, і млинчики, і фруктові пельмені, і Lody (морозиво).

 Активне свіже повітря

Далеко від міст, велика частина Польщі почуває себе віддаленою та незіпсованою.  У той час, як великі ділянки країни є плоскими, південний кордон вкритий ланцюгом невисоких, але прекрасних гір, які запрошують на декілька днів, а то й тижнів чудової самотності.  Добре позначені туристські стежки перетинають країну, ведучи вас через густий ліс, уздовж широких річок і через гірські перевали.  Значна частина на північному сході покрита взаємопов’язаними озерами і водними шляхами, що ідеально підходить для каякінгу на байдарках і каное.  Місцеві екіпірувальники радо навчають цьому ділу.

Рейси в Польщу

Дістатися до Польщі повітрям можна літаками «МАУ». LOT пропонує польоти до Варшави з Києва, Львова та Одеси. З Києва в Катовіце літає «Wizz Air Україна».

До польської столиці курсують поїзди з Києва та через обласні центри. Автобуси – варіант для економічного туру. До Кракова їздять автобуси з Тернополя, зі Львова, Києва, Одеси, Рівного. На Варшаву є спеціальні автобусні рейси зі Львова, Луцька.

Віза в Польщу

Документи на відкриття візи в Польщу: закордонний паспорт з терміном більше 3-х місяців після закінчення поїздки і в якому є мінімум дві чисті сторінки, копія його першої сторінки та сторінок з попередніми візами та штампами про в’їзд-виїзд; якщо є – другий закордонний паспорт або старі паспорти та їх копії; оригінал і копії всіх заповнених сторінок внутрішнього паспорта; анкета, заповнена латиницею і зареєстрована через систему www.e-konsulat.gov.pl; 1 фото 3,5х4,5 см, зроблене пізніше шість місяців тому; ваучер або підтвердження броні готелю (оригінал або факс), частково або повністю оплаченою; план подорожі; страховка з сумою покриття 30 тис. євро, дійсна на весь термін поїздки плюс додатково ще на 15 днів.

Для спрощення подачі документів на візу, візові анкети тепер є можливість подавати в пункти прийому Києва, Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Хмельницького, Дніпропетровська, Харкова, Житомира, Рівного, Луцька, Одеси, Вінниці, Сімферополя.

Термін відкриття візи – 4 робочих дні, вартість  35 євро. Оплата за візу вноситься в пунктах прийому візових анкет готівкою, сервісний збір оплачується там же під час подачі документів і складає 190 грн. (Його вартість може змінюватися в залежності від курсу гривні). Консульський збір не стягується з пенсіонерів, дітей до 18 років, а також осіб віком до 21 року, що перебувають на утриманні батьків.

Необхідні телефони

Посольство України в Польщі у Варшаві: 48 (22) 622-47-97, 629-34-46

Пожежна служба 998

поліція 997

Швидка допомога 999

Охорона порядку 986

Служба порятунку 112 (з мобільного)

Телефон безпеки для іноземних туристів (в т.ч. російською мовою):

0800-200-300 (зі стаціонарного),

+ 48-608-599-999 (з мобільного)