Хорватія

Хорватія 2017-01-15T14:13:47+00:00

Відпочинок в Хорватії

Відпочивати у Хорватії потрібно тим людям, які цінують чистоту, пляжі, гори та історію. Тури в цю дивовижну країну кожного разу дарують нові враження.

Якщо ваші середземноморські фантазії включають ароматні дні серед сапфірових вод в тіні стародавніх укріплених міст, Хорватія саме те місце, щоб втілити їх в реальність.

Край імперій

Ненадійно розташована між Балканами і Центральною Європою, ця земля безліч разів переходила в руки конкуруючих королівств, імперій і республік протягом тисячоліть. Якщо і є якась позитивна сторона цієї постійної дислокації, вона знаходиться в багатій культурній спадщині. Венеціанські палаци притискатються до Наполеонівських фортів, римські колони виступають з ранніх слов’янських церков, а віденські хороми зустрічаються віч-на-віч з соцреалістичними скульптурами. Музеї охоплюють всю гаму європейської історії, від доісторичної до посткомуністичної, розповідаючи про речі, які в рівних частинах захоплюючі і жахливі.

Хорватія пропонує унікальне поєднання багатьох чудових речей: захоплююча подих природна краса, велике плавання, літнє сонце, безліч історії, цікава архітектура, неймовірні вина, смачні морепродукти.

Якщо вам пощастить перетнути гостьовий бар’єр і бути запрошеним в місцевий дім, ви скоро ознайомитеся з приспівом «джедая»: Джедай! Джедай! (Їж! Їж! Їж!). Спільне використання продуктів харчування і напоїв відіграє велику роль в тутешній культурі. Проста домашня кухня є особливістю сімейних таверн, але нове покоління кухарів започатковують більш авантюрний підхід до столу. У той же час хорватські вина і оливкове масло роблять свій слід на світовій арені, отримавши вищі нагороди.

Прибережна Хорватія

Незвичайні острови на узбережжі Хорватії, безперечно, є її головною пам’яткою. Перше, що кидається в очі, ясність води. Коли ви стоїте на сліпучо-білому гальковому пляжі, вода блищить з ювелірною інтенсивністю в відтінках смарагду і сапфіру. Довгі піщані і галькові пляжі ідеально підходять для ледачих днів, проведених розвалившись і пожираючи погані романи. Якщо це все звучить занадто розслаблююче, існує безліч водних видів спорту під рукою  – підводне плавання, дайвінг, каякінг, віндсерфінг і вітрильний спорт. І це тільки для початку.

Краса у закутках

Перенесіть погляд на мить від блискучих вод, і швидше за все, ви побачите могутню гору. Дінарські Альпи, які простягаються з Італії в Албанію, обіймають більшу частину узбережжя. Тут і чудеса скелястих піків, і печери, і каньйони річок, і водоспади, і мальовничі озера. Активні гості знайдуть безліч заманливих причин для пішохідних і велосипедних мандрівок, в той час як більш авантюрним туристам може припасти до душі скелелазання та рафтинг.

Рейси в Хорватію

У літній сезон між Києвом і курортними центрами Пула, Спліт, Дубровник, здійснюються чартерні рейси. Прямий переліт в Хорватію займає близько 2,5 годин.

В інший час зручні варіанти перельоту з Києва в Загреб з пересадкою у Відні пропонують авіакомпанія Austrian Airlines, ВО Франкфурті – Lufthansa.

Влітку курсують автобусні чартери з Чопа та Львова.

Віза в Хорватію

Громадянам України для в’їзду і перебування до 90 днів на території Республіки Хорватія потрібна віза. Для отримання візи необхідно надати наступні документи: закордонний паспорт, терміном дії не менше трьох місяців після завершення поїздки, копію першої сторінки, копію діючої шенгенської візи, копії хорватських віз; 1 фото 3,5х4,5 см; анкета; страховку з покриттям не менше 30 тис. євро (оформляється на період, що включає день від’їзду, дні перебування плюс 15 додаткових днів); довідку з місця роботи, для учнів – з місця навчання, для пенсіонерів – пенсійне посвідчення; виписку з банку про кількість грошей на рахунку; оригінал запрошення (зразок затверджено Законом про іноземців, який знаходиться на сайті www.mvpei.hr), завірений нотаріусом (для фізичних осіб), підписом директора та печаткою (для юридичних осіб), і копію цього запрошення.

Консульський збір складає 35 євро. Особи до 18 років та пенсіонери не оплачують консульський збір. Квитанцію про сплату консульського збору потрібно повернути співробітнику консульського відділу або опустити в ящик перед консульським відділом. Без підтвердження про сплату подальший розгляд документів стає неможливим.

Діти від 14 років зобов’язані мати власний проїзний документ. Для дітей до 18-ти років, що виїжджають без батьків або з одним батьком, необхідний нотаріально завірений дозвіл батьків. На кордоні потрібно пред’явити оригінал дозволу та його письмовий переклад на англійську або хорватську мову, завірений нотаріально.

Необхідні телефони

Посольство України в Хорватії в Загребі: 385 (1) 461-62-96

93 Пожежна служба

192 Поліція

Швидка допомога 94

Служба порятунку 112

Загальна довідкова служба 981