Відпочинок в США
Великий американський континент містить так багато речей: і пляжі, і покриті снігом вершини, і секвої в лісах, і міста, і ресторани, і великі відкриті небеса.
Знову в дорозі
Це країна автомобільних поїздок і великих, з відкритим небом, чотирьох мільйонів миль автодоріг, що ведуть повз червоні-рок пустелі. Дороги піднімаються до гірських вершин, проходять через родючі поля пшениці, які скочуються в бік горизонту. Вигорілі на сонці схили Великих рівнин, пишні тропічні ліси на північному заході Тихого океану і мальовничі смуги країни Нової Англії – це кілька прекрасних відправних точок для великої американської поїздки.
Яскраві вогні, Великі міста
Америка є батьківщиною Лос-Анджелесу, Лас-Вегасу, Чикаго, Майамі, Бостону та Нью-Йорку – це мегаполіси, назва яких викликає у людини мільйон різних понять культури, кухні та розваг. Придивіться уважніше, і американський світ розгортає усю його дивовижну різноманітність: еклектична музична Остіна, спокійні принади довоєнної Савані, еко-свідомість вільно-налаштованого Портланду, прекрасна набережна Сан-Франциско і захоплюючий Французький квартал для любителів джазу в Новому Орлеані.
Нація любителів фаст-фудів
На один вечір в США товсті ребра барбекю і копчена грудинка в придорожній закусочній Техасу, на другий вечір талановиті кухарі поєднають екологічно чисті продукти з азіатськими акцентами в ресторанах з нагородами West Coast. Місцеві жителі отримують задоволення від рогаликів, пухких млинців і смажених яєць, які поїдають під дзвін столових приладів в закусочних стилю 50-х років. Пластини свіжих омарів подаються з пірсу Мен, устриці і шампанське в винному барі – в Каліфорнії, корейське тако в Портланді – це всього лише кілька способів, щоб пообідати в а-ля Americana.
Культурні бегемоти
США внесли величезний вклад в мистецтво. Дикі ландшафти Джорджії О’Кіф в сюрреалістичних колажах Роберта Раушенберга, елегантні мобільні телефони Олександра Колдера і краплинні картини Джексона Поллока увійшли в жаргон мистецтва 20-го століття. Чикаго і Нью-Йорк стали справжніми дошками для малювання великих архітекторів сучасної епохи. І від проникливого блюзу, народженого в дельті Місісіпі до тонкого звуку Аппалачів і Детройта, плюс джаз, фанк, хіп-хоп, кантрі та рок-н-рол – Америка винайшла звуки, що стали невід’ємною частиною сучасної музики.
Коли справа доходить до подорожі, Америка завжди вражає своїм приголомшливим діапазоном можливостей. Мало країн мають настільки різноманітну природну красу – гори, пляжі, тропічні ліси, пустелі, каньйони, льодовики – в поєднанні з захоплюючими містами, щоб їх дослідити. Неперевершені музичні сцени роблять подорожі незабутніми. А ще дружелюбні місцеві жителі, ресторани і фермерські ринки, і безліч незвичайних сюрпризів.
Рейси в США
У США з України є прямі рейси «МАУ» Київ – Нью-Йорк. У різні міста США можна долетіти за допомогою європейських авіаперевізників з пересадкою в містах Європи.
Віза в США
Для отримання візи необхідно звернутися в call-центр посольства і призначити дату співбесіди. Очікування співбесіди – 12 календарних днів. Завчасно до дати співбесіди (не менше ніж за 2 дні) слід заповнити анкету DS-160 в електронному вигляді англійською мовою з приєднаною електронною фотографією 5х5 см, зробленою протягом останніх 6 місяців (особа повинна займати не менше 50% площі). Співбесіду бажано планувати за 7 тижнів до дати виїзду.
Перелік документів, необхідних для оформлення туристичної візи: закордонний паспорт, в якому повинно бути мінімум 2 чисті сторінки; копії всіх анульованих закордонних паспортів; копії всіх сторінок внутрішнього паспорта; роздрукована сторінка-підтвердження подачі анкети DS-160; довідка з місця роботи або навчання, для студентів – копії студентського квитка, залікової книжки, для приватних підприємців – копії свідоцтв про реєстрацію, про постановку на облік в податкову, виписки з податкової про доходи фізичної особи, копії чинних договорів та контрактів, документи про підприємство , бажано буклети та рекламні матеріали компанії, для пенсіонерів – копія пенсійного посвідчення та трудової книжки; виписка з банківського рахунку і копія кредитної картки (сума повинна бути не менше, ніж $ 50 в день, виходячи з терміну перебування); копії документів про володіння рухомим і нерухомим майном; копії авіаквитків; ваучер про сплату консульського збору. Лист на фірмовому бланку (без нотаріального засвідчення) з викладенням характеру справи заявника в США і його відносин з стороною, що запрошує буде додатковим аргументом, хоча і не є обов’язковим. Довідка про матеріальну підтримку не потрібна.
Якщо термін дії паспорта, в якому стоїть віза, закінчився або закінчиться менше ніж через 6 місяців, турист може подорожувати з цим і новим закордонним паспортом. Україна знаходиться в списку країн, паспорти яких США вважають дійсними півроку після закінчення терміну їх дії.
Якщо за візою звертається дитина до 16 років, на співбесіді повинні бути присутніми обидва батьки. Крім свідоцтва про народження дитини вони повинні надати свої внутрішні паспорти. У разі, якщо присутній тільки один з батьків, потрібно пред’явити оригінал або копію паспорта другого з батьків та нотаріально завірений дозвіл від нього на виїзд дитини (або свідоцтво про смерть другого з батьків – якщо він помер, або свідоцтво про позбавлення батьківських прав батька, який не їде з дитиною).
Турист неодмінно повинен особисто з’явитися на співбесіду. Присутність дітей до 14 років на співбесіді необов’язкова.
Перед співбесідою в посольстві у заявників у віці 14-79 років перевірці підлягають відбитки 10 пальців рук. На вказівних пальцях не повинно бути порізів або інших поранень, в іншому випадку співбесіда не відбудеться.
Інтерв’ю може займати від 30 секунд до 3 хвилин. Рішення про видачу візи приймається відразу на місці, відмова у запиті також озвучується відразу.
Консульський збір складає $ 140, в тому числі і для дітей. Оплата здійснюється в будь-якому відділенні ПроКредит Банку в гривнях за курсом, встановленим посольством на день проведення оплати. Після видачі візи також необхідно буде оплатити 60 грн. за кур’єрську доставку паспорта з візою по Україні.
У разі відмови подавати документи повторно можна хоч через день, проте краще це робити тоді, коли у туриста з’явиться якась нова інформація.
Необхідні телефони
Посольство України в США у Вашингтоні: 1 (202) 333-06-06
Служба порятунку 911
Гаряча лінія для туристів 511